Folia do chłodni i mroźni

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Produkowana w Europie folia do chłodni i mroźni

Folia do chłodni i mroźni w naszej ofercie to najwyższej jakości produkt marki Extruflex produkowany w Europie. Przede wszystkim stawiamy na jakość produktu, dlatego też nie oferujemy w sprzedaży tańszych zamienników folii chłodniczych produkowanych w Chinach. Dzięki temu dostarczamy naszym Klientom tylko sprawdzone, bezpieczne dla użytkowników, certyfikowane produkty.

folia do chłodni i mroźni Polar i Super Polar

Jaka folia do chłodni lub mroźni będzie najlepszym wyborem?

Najważniejsze przy wyborze rodzaju folii jest uwzględnienie miejsca, w którym ma pracować, temperatury otoczenia oraz warunków użytkowania takich jak częstotliwość a także rodzaj ruchu (pieszy, mechaniczny). Dla pomieszczeń o niższych temperaturach oraz zastosowań zewnętrznych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, sugerujemy używanie folii dedykowanych Polar. Zakres temperatur optymalnych folii chłodniczej Polar wynosi od -25°C do +30°C. Dla folii mroźniczej Super Polar zakres odpowiednich temperatur pracy zaczyna się już od -60°C do +15°C.

Co zrobić, gdy folia chłodnicza lub mroźnicza przylega do przewożonych ładunków?

W przypadkach, gdy folia gładka zbyt mocno przywiera do przewożonych lub przenoszonych produktów. Ponadto w przypadkach kiedy pasy muszą być wymieniane w skutek ich zerwania, proponujemy produkt alternatywny. Jest nim żebrowana folia do chłodni i mroźni. Żebrowane pasy chłodnicze i mroźnicze cechuje większa wytrzymałość a także mniejsza powierzchnia przylegania do transportowanych ładunków. Nawet tych owiniętych w folię stretch. Efekt taki uzyskiwany jest dzięki dwustronnie występującemu żebrowaniu wzdłużnemu pasów folii PCV.

Pasy PCV do chłodni i mroźni z atestem PZH

Folia Polar i Super Polar to produkty stosowane głównie jako przegrody PCV do komór chłodniczych i mroźniczych. Folia do chłodni i mroźni jest przezroczysta o delikatnym morskim zabarwieniu. Dzięki specjalnym plastyfikatorom zachowuje elastyczność w ekstremalnie niskich temperaturach. Pasy chłodnicze i mroźnicze posiadają Atest PZH i Certyfikat Higieniczny, dzięki czemu mogą być stosowane w kontakcie z żywnością a także produktami farmakologicznymi.

Zastosowanie i właściwości Folii mroźniczej i chłodniczej

Produkt charakteryzuje się dużą odpornością temperaturową Polar do -25°C, Super Polar do -60°C. Temperatura kruchości (clash berg): Polar -40°C, Super Polar -65°C. Przepuszczalności światła > 85% co jest wynikiem porównywalnym z szybami okiennymi ze szkła. Tłumienie dźwięku / hałasu na poziomie 35 dB, dzięki czemu kurtyny paskowe do chłodni czy mroźni to także doskonałe ekrany akustyczne. Klasyfikacja ogniowa: B2 (DIN4102-1) – trudnopalne, nie płoną, nie kapią płonącymi kroplami, tylko się topią i intensywnie dymią.

Gdzie wykorzystuje się folię Polar i Super Polar Extruflex?

Folia chłodnicza i mroźnicza znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle:

  • rolno-spożywczym
  • mięsnym
  • farmaceutycznym
  • chemicznym

Ponadto wykorzystywana jest w handlu do izolacji termicznej witryn chłodniczych w sklepach, dzięki czemu urządzenia chłodnicze pobierają mniej energii elektrycznej.

Paski do chłodni wykorzystywane w transporcie

Kolejnym choć nie mniej ważnym zastosowaniem pasów foliowych w formie kurtyn PCV jest ich montaż w izotermach chłodniczych. Zastosowanie folii w transporcie pozwala na realizowanie dostaw w formie zimnego łańcucha dostaw. Utrzymanie zadanej temperatury podczas magazynowania i przewozu przy obecnej technice nie jest wyzwaniem. Jednak podczas przeładunku występuje zagrożenie związane z nagłym skokiem temperatury w komorze chłodniczej. Spowodowane jest ono wnikaniem do wnętrza ciepłych mas powietrza. Rozwiązanie problemu jest jednak banalnie proste. Wystarczy zamontować w izotermach i dokach przeładunkowych paski do chłodni, czyli kurtyny paskowe z folii chłodniczej. Użyta w tej postaci folia do chłodni i mroźni zapobiegnie wnikaniu ciepłego i wilgotnego powietrza do izotermy czy komory chłodniczej. Ograniczy powstawanie mgły a także zmniejszy ryzyko powstawania oblodzenia i oszronienia elementów chłodniczych.