Folia przezroczysta

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Kolorowa folia przezroczysta

Folia przezroczysta z barwionych pasów PCV stosowana jest w kurtynach paskowych, które oprócz standardowych funkcji muszą być dopasowane wizualnie do wyglądu otoczenia. Dodatkowo z kolorowej folii przezroczystej wykonuje się skrajne pasy ostrzegawcze w przegrodach PCV. Ponadto folia przezroczysta kolorowa wykorzystywana jest jako element dekoracyjny. Stosowana jest zarówno w placówka handlowych, usługowych, kulturalno-oświatowych a także w lokalach gastronomicznych, pubach itp.

W jakich kolorach dostępna jest folia przezroczysta?

Podstawowa wersja w jakiej dostępna jest folia PCV to arkusze i pasy o przezroczystości >85% i lekkim niebieskim zabarwieniu. Folie standardowe są przejrzyste jak szyby okienne ze szkła. Wpuszczają więc do wnętrza tyle samo światła a jednocześnie cechuje je duża elastyczność. Nie ma obawy, że po kontakcie z wózkiem widłowym ulegną uszkodzeniu. Pozostałe barwy pasów PCV mają nieznacznie mniejszą przejrzystość >80%. Kolory w jakich występują to:

  • czerwona folia PCV
  • pomarańczowa folia PCV
  • żółta folia PCV
  • niebieska folia PCV
  • zielona folia PCV

Jakie zalety posiada folia przezroczysta w przegrodach pasowych?

  • Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła doskonale izoluje termicznie. Tylko jeden materiał z tworzywa sztucznego posiada lepsze właściwości termoizolacyjne. Jest to polistyren czyli popularny styropian. Folia paskowa przezroczysta zamontowana w otworach bramowych a także wejściowych zapobiega mieszaniu się ogrzanych i schłodzonych mas powietrza występujących wewnątrz i na zewnątrz obiektów.
  • Zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi np. jako mata ochronna na podłogę, stół warsztatowy a także w kuchni czy jadalni. Posiada atesty higieniczne i może być stosowana w kontakcie z produktami spożywczymi.
  • Ekrany akustyczne z folii przejrzystej nie tylko tłumią dźwięki obniżając ich natężenie o 35 dB. Zapewniają także doskonały poziom widoczności obszaru za ekranem dźwiękochłonnym.
  • Wykorzystana w kurtynach przemysłowych skutecznie osłania stanowiska pracy maszyn przez zanieczyszczeniami z zewnątrz jak kurz, piasek. W drugą stronę obniża poziom hałasu generowanego przez maszyny a także stanowi barierę przed odpryskami obrabianych materiałów, smarami, olejami a także dymami czy oparami.

Folie przezroczyste i ich zastosowanie

Zastosowanie jakie mają w życiu codziennym folie przezroczyste jest nieograniczone. Dzięki kilku wersjom kolorystycznym można je dopasować do wystroju wnętrza a także elewacji obiektu lub otoczenia. Stosuje się ja jako przegrody doszczelniające w świetle bram czy drzwi. Wykonuje się z nich ściany zadaszeń, wiat i składów. Służą do wygradzania stanowisk pracy, stref magazynowych, pomieszczeń socjalnych,stref odciągowych a także stref obsługi klientów i zapleczy. Folie przezroczyste standardowe w połączeniu z barwionymi mogą być stosowane jako przegrody paskowe z oznaczonymi przejazdami przy użyciu kolorowych pasów skrajnych. Dzięki dużej odporności mechanicznej folia przezroczysta nie jest podatna na uszkodzenia a dodatkowo może chronić przed uderzeniami, powierzchnie delikatne jak blaty stołowe a także posadzki. Dodatkowo zapewnia możliwość obserwacji obszaru za przegrodą foliową co zwiększa bezpieczeństwo w strefach intensywnego ruchu. Gwarantuje też doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym na poziomie porównywalnym do szyb okiennych.