Kurtyny chłodnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Izolujące termicznie kurtyny chłodnicze

Kurtyny chłodnicze to przede wszystkim izolacja termiczna światła wejścia lub bramy komory, podczas gdy wejście pozostaje na czas transportu towaru. Stałe zamykanie drzwi komory po każdym przejeździe czy przejściu może być kłopotliwe a zostawienie przejścia niezamkniętego prowadzi do wnikania do wnętrza ciepłego i wilgotnego powietrza. Rozwiązaniem tego problemu są kurtyny chłodnicze z pasów PCV Polar a także Super Polar. Tworzą one przegrodę termiczną zapobiegającą mieszaniu się schłodzonych i ciepłych mas powietrza.

Jakie korzyści przynoszą kurtyny chłodnicze?

  • pozwalają utrzymać wewnątrz komory stałą temperaturę nawet podczas przeładunku towarów, gdy wejście pozostaje otwarte;
  • zapobiegają wnikaniu ciepłego, wilgotnego powietrza, dzięki czemu elementy chłodnicze nie ulegają oszronieniu a ponadto nie tworzy się mgła zmniejszająca widoczność;
  • chronią wnętrze przed wnikaniem owadów i gryzoni
  • tworzą barierę dźwiękochłonną – obniżają natężenie hałasu o 35 dB
  • tworząc barierę termiczną obniżają koszty energii elektrycznej – agregaty chłodnicze pracują krócej i włączają się rzadziej.

Kurtyny paskowe do chłodni z folii Polar i Super Polar

W naszej ofercie oprócz standardowych przegród PCV jak kurtyny paskowe znajdują się także kurtyny termoizolacyjne, które można wykorzystywać w skrajnie niskich temperaturach. Kurtyny paskowe do chłodni produkuje się z folii PCV o podwyższonej plastyczności. Dzięki użytym plastyfikatorom kurtyny chłodnicze zachowują swoje właściwości mechaniczno-fizyczne w temperaturach sięgających nawet -60°C.

Przegrody chłodnicze PCV

Dzięki kurtynom PCV do chłodni można w szybki, niedrogi i skuteczny sposób zabezpieczyć komorę chłodniczą przed utratą zadanej temperatury. W efekcie końcowym kurtyna chłodnicza przyczyni się także do obniżenia kosztów eksploatacji urządzeń chłodniczych. Dodatkowym atutem przegród chłodniczych jest zwiększenie efektywności pracy w wymagających warunkach i zminimalizowanie negatywnych skutków niepożądanej wymiany ciepła. Przegrody chłodnicze lub inaczej termiczne stanowią obecnie nieodzowny element współczesnego sklepu, magazyny, hali produkcyjnej. Foliowe kurtyny do chłodni a także mroźni gwarantują skuteczną termoizolację bez konieczności rezygnowania ze swobodnego ruchu towarowego przez światło bramy lub drzwi komory chłodniczej.

Kurtyny termiczne – zastosowanie

Kurtyny termiczne do chłodni a także mroźni to rodzaj produktu, który z powodzeniem może być stosowany w wymagających środowiskach. Bez wątpienia najczęściej stosuje się je w branży farmaceutycznej i spożywczej. Kontakt z lekami w zakładach farmaceutycznych a także z żywnością w sklepach, hurtowniach spożywczych, czy zakładach przetwórstwa mięsnego i owocowo-warzywnego wymaga jeszcze jednej specjalnej funkcji. Folia musi posiadać certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością i nie może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi a także zwierząt. Dodatkowym atutem kurtyn termicznych do mrożni i chłodni jest funkcja ochronna, zabezpieczająca pomieszczenia przed wnikaniem zabrudzeń, roztoczy, drobnoustrojów czy insektów.

Kurtyny chłodnicze do izoterm – transport w temperaturze kontrolowanej

Utrzymanie zimnego łańcucha dostaw to podstawa w transporcie zaopatrzenia spożywczego i farmakologicznego. Wykorzystywane do przewozu towarów pojazdy chłodnie typu izoterma gwarantują, że na całej trasie produkty będą transportowane w określonej temperaturze. Również składowanie produktów nie jest większym wyzwaniem. Magazyny chłodnicze i mroźnicze gwarantują stałą temperaturę przechowywania produktów. Jednak pomiędzy magazynem a izotermą następuje przeładunek. To właśnie jest moment w którym zimny łańcuch dostaw może zostać przerwany. Otwarcie drzwi izotermy czy komory chłodniczej na czas przeładunku to gwarancja niebezpiecznego wzrostu temperatury.

W tym właśnie momencie kurtyny chłodnicze przychodzą z pomocą. Pozwalają na nieograniczony ruch towarowy, a jednocześnie zapobiegają wnikaniu do wnętrza izotermy czy komory ciepłego powietrza. Po przejechaniu przez kurtynę wózkiem z towarem pasy przegrody chłodniczej samoczynnie wracają na swoje miejsce i nieprzerwanie tworzą barierę termiczną.

Przewodzenie ciepła przez folię PCV z jakiej produkuje się kurtyny do chłodni

Skuteczna izolacja termiczna to przede wszystkim odpowiednio dobrany materiał izolacyjny. Folia PCV wykorzystywana do produkcji kurtyn termicznych do chłodni charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) [W/mK]. Dla produkowanych przez nas kurtyn chłodniczych a także mroźniczych współczynnik ten wynosi zaledwie λ = 0,16 W/mK. Dzięki temu kurtyny paskowe z folii Polar i Super Polar są bardzo dobrym izolatorem termicznym. Wśród tworzyw sztucznych jest to bardzo dobry wynik. Jedynie używany do dociepleń, powszechnie znany styropian ma nieznacznie niższy współczynnik przewodzenia ciepła. Można też dodać, że przewodzenie ciepła na poziomie 0,16 W/mK to wynik porównywalny z drewnem konstrukcyjnym, które jest uważane za jeden z lepszych izolatorów termicznych.

Folia PCV - współczynnik przewodzenia ciapła wykres

Co zyskujesz stosując kurtyny mroźnicze i chłodnicze?

Kurtyny mroźnicze lub do chłodni można stosować w dowolnym miejscu. Szczególnie tam, gdzie niezbędne jest rozgraniczenie przestrzeni ładunkowych czy magazynowych. Stosuje się je do wygradzania pomieszczeń mikroklimatycznych, gdzie ich zadaniem jest utrzymanie stałych, niskich temperatur. Ponadto chłodnicze przegrody PCV zabezpieczają przed wnikaniem niepożądanych czynników zewnętrznych jak kurz, pył, opary, wilgoć a nawet hałas. Kurtyny paskowe do chłodni i mroźni stanowią także doskonałą barierę dla przeciągów a ponadto nie przepuszczają obcych zapachów, niezależnie od natężenia ruchu. Z kolei nasuwające się na siebie pasy folii chłodniczej uniemożliwiają przedostanie się przez nie drobnym zwierzętom, gryzoniom a także insektom i innym niekorzystnym czynnikom zewnętrznym.