Kurtyny do ciężarówek i busów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Termoizolacyjne kurtyny do ciężarówek

Kurtyny do ciężarówek i busów typu izoterma, chłodnia zapewniające izolację cieplną podczas przeładunku. To właśnie podczas prac przeładunkowych straty cieplne są największe. Kurtyny paskowe do ciężarówek pozwalają wyeliminować wnikanie do wnętrza izoterm wilgotnego, ciepłego powietrza. Dzięki temu nie odnotowuje się skoków temperatury, oblodzeń a także oszronień urządzeń chłodniczych.

Kurtyny do ciężarówek TIR

Czy kurtyny do samochodów ciężarowych utrudniają załadunek?

Kurtyny paskowe to produkt, który cechuje się elastycznością, dużą wytrzymałością mechaniczną a także odpornością na warunki atmosferyczne. Dzięki temu może być stosowany w każdych warunkach. A kurtyny z folii Super Polar zachowują właściwości mechaniczno-fizyczne nawet w temperaturze -60°C. Czy jednak ich stosowanie nie przeszkadza przy załadunku? Pasy PCV w kurtynie bezproblemowo rozchylają się pod naciskiem przechodzącego człowieka czy przejeżdżającego wózka paletowego. Następnie samoczynnie powracają do pierwotnego położenia. Zamykają w ten sposób światło otworu załadunkowego przed dostępem ciepłych mas powietrza. Kurtyny do ciężarówek w żadnym stopniu nie wpływają negatywnie na czas załadunku. Nie utrudniają też przejazdu paleciakami z towarem.

Kurtyna do TIRa przewożącego ładunki niestandardowe.

Jeżeli zdarza się, że izotermę trzeba załadować ładunkiem, który ma niestandardowy rozmiar i istnieje ryzyko uszkodzenia kurtyny warto rozważyć montaż przegrody PCV na systemie przesuwnym. Umożliwia on szybkie zsunięcie kurtyny na bok. Wprowadzenie ładunku i zasunięcie światła otworu.  Najbardziej popularne okazują się systemy trzyszynowe. Pozwalają one zsunąć kurtynę na bok, tak aby zajmowała ona jedynie 87 cm. Światło przejazdu zyskuje wówczas 163 cm i pozwala na bezproblemowe przejechanie z załadowaną paletą.

Kurtyny do ciężarówek TIR

Budowa kurtyny do ciężarówek

Kurtyny do ciężarówek podobnie jak standardowe kurtyny magazynowe składają się z pasów PCV oraz mocowań ze stali lub tworzywa sztucznego. Foliowe wstęgi okuwa się w płytki lub blachy mocujące. Posiadają one otwory, które służą do wieszania na zębach wieszaka grzebieniowego. Wieszak grzebieniowy to z kolei listwa mocująca, którą przykręca się do ściany, nadproża czy sufitu. Okucia do kurtyn są zaprojektowane z myślą o możliwości ich łączenia. Wszystkie elementy pasują do siebie. Dlatego też możliwe jest łącznie mocowań ze stali i tworzywa sztucznego. Bez względu na długość listwy pasują do niej blachy w rozmiarze 100 mm, 200 mm, 300 mm, 400 mm.

Kurtyny mroźnicze na mocowaniu INOX