Kurtyny do drzwi

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Do czego służą kurtyny do drzwi z pasów PCV?

Kurtyny do drzwi spełnią wiele funkcji, jednak najważniejszą z nich jest izolacja termiczna. Przegroda PCV wykonana jest z pasów foliowych o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Dlatego też pomimo niewielkiej grubości kurtyna na drzwi doskonale zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia i nie pozwala na wnikanie do wnętrza chłodu z zewnątrz. Co ważne nie utrudnia przechodzenia. Pasy z łatwością się rozsuwają a po przejściu samoczynnie wracają do pierwotnego położenia.

Kurtyny na drzwi – dodatkowe funkcje

Bez wątpienia kurtyny drzwiowe to dodatkowa izolacja cieplna. Posiadają one jednak znacznie więcej zalet. Pełnią rolę ekranów akustycznych, gdyż obniżają poziom natężenia dźwięku aż o 35 dB. Można zatem za ich pomocą redukować uciążliwy hałas z zewnątrz. Kurtyny do drzwi chronią przed wnikaniem owadów a jeżeli wykonany je z foli antyinsektowej chronią także przed uciążliwymi insektami jak karaluchy a także mrówki itp. Dodatkową zaletą folii PCV jest ochrona przed wnikaniem wilgoci i osłona przed opadami atmosferycznymi. W parze idzie także zwiększona odporność na promieniowanie słoneczne UV oraz jego filtracja. Dzięki temu kurtyna do drzwi nie ulega przyspieszonym procesom starzenia na skutek działania szkodliwych warunków atmosferycznych. Może zatem być używana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Kurtyny drzwiowe do sklepów i galerii handlowych

Dzięki możliwości redukcji przeciągów oraz dobrej izolacji cieplnej a także akustycznej kurtyny do drzwi montuje się w przejściach i ciągach komunikacyjnych. Sklepy a także galeria handlowe to miejsca w których bardzo często można spotkać kurtyny paskowe z folii PCV. Pozwalają one odgrodzić poszczególne boksy handlowe a jednocześnie nie zaciemnią pomieszczeń, gdyż przepuszczają światło w takim samym stopniu jak szyby ze szkła. Pozwalają na łatwe przechodzenia przez osłonięte wejście i samoczynnie wracają na swoje miejsce. Podobną funkcję pełnią rozsuwane drzwi elektryczne jednak do prawidłowego działania potrzebują one stałego zasilania. Pod tym względem kurtyny do drzwi są bardziej ekonomiczne i równie skuteczne.

Kurtyny paskowe do galerii handlowych

Zasada działania kurtyny na drzwi

Za prawidłową pracę kurtyny drzwiowej odpowiada grawitacja. Nic więcej! Nie potrzebujemy zasilania, systemów sterowania czy osoby do obsługi przegrody. Budowa kurtyny paskowej jest banalnie prosta. Do nadproża mocuje się listwę grzebieniową na której zawiesza się okute w płytki mocujące pasy PCV. Swobodnie zwisające wstęgi (najlepiej zachodzące na siebie – tworzy to dodatkowe uszczelnienie przegrody) pełnią swoją funkcję izolacyjną. Aby przejść przez kurtynę do drzwi wystarczy lekko rozchylić pasy, które po przejściu za pomocą siły grawitacji powrócą na swoje miejsce. Pasy nawet o szerokości 400 mm z łatwością rozsuwa 2 letnie dziecko, kot czy mały pies. Przy wstęgach o szerokości 200 mm przejście jest niemal niezauważalne.

Kurtyny do drzwi - pasy PCV łatwo rozsuwalne

Kurtyny do drzwi o dużej przezroczystości

Folia PCV Standard z której wykonuje się kurtyny na drzwi cechuje się przejrzystością porównywalną do szyb okiennych ze szkła. Nie zaciemnia pomieszczeń a dodatkowo nie utrudnia widoczności. Dodatkowo jest bezpieczniejsza bo przecież się ni stłucze i ma lepsze właściwości izolacyjne niż szkło. Oprócz folii standardowych kurtyny na drzwi produkujemy z folii kolorowej przezroczystej. Poziom przejrzystości jest o około 5-10% mniejszy ale stosując kolorowe pasy PCV można dopasować wygląd kurtyny do kolorystyki wnętrza czy stolarki drzwiowej. Ponadto oferujemy kurtyny z folii nieprzezroczystej. Folia nie przepuszcza światła za to doskonale izoluje optycznie obszar za przegrodą drzwiową.

Przezroczysta niebieska kurtyna pcv

Przegrody do drzwi jako osłona antybakteryjna i antywirusowa

Przegroda na drzwi to także doskonała izolacja pomieszczeń w gabinetach lekarskich, dentystycznych a także innych placówkach zdrowia oraz obiektach użyteczności publicznej. Kurtyny PCV tworzą fizyczną barierę dla drobnoustrojów przenoszących się przez powietrze. Podczas pandemii COVID-19 wiele palcówek medycznych w tym gabinety i szpitale wyposażyliśmy w kurtyny do drzwi a także przegrody większe, które zamontowane w korytarzach, przed salami i oddziałami wydzielały strefy skażone od czystych. Przegrody paskowe mogą być wykonana z każdego rodzaju folii i będą one zapobiegały mieszaniu się mas powietrza w oddzielanych pomieszczeniach. Jednak do tego rodzaju kurtyn na drzwi zalecamy folię antybakteryjną. Jest to folia specjalistyczna o właściwościach bakteriobójczych, Materiał działa biobójczo na drobnoustroje i redukuje aż 99% bakterii na swojej powierzchni.

Antybakteryjna kurtyna do drzwi

Przegroda do drzwi tarasowych – moskitiera i kurtyna termiczna w jednym

Kurtyna do drzwi tarasowych czy balkonowych to doskonałe rozwiązanie zarówno na lato jaki chłodniejszą porę roku. Latem pełni rolę moskitiery PCV zatrzymując chmary komarów, much i innych insektów, które chcą wlecieć do naszego domu. Dodatkowo pełnią rolę izolatora termicznego i nawet przy otwartych drzwiach nie wpuszczają do schłodzonego wnętrza ciepłych mas powietrza. Jesienią, wiosną a nawet zimą zapewniają izolację cieplną na poziomie dwukomorowych okien PCV. Pozostawienie otwartych drzwi tarasowych nie będzie już nigdy więcej wiązało się z problemem wyziębienia pomieszczenia. Wychodząc do ogrodu, na taras a także na balkon nie musisz pamiętać o zatrzaśnięciu drzwi. Przegroda paskowa na drzwi samoczynnie zamknie światło otworu i będzie zatrzymywała ciepło w domu.