Kurtyny do kontenerów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Termoizolacyjne kurtyny do kontenerów

Kurtyny do kontenerów magazynowych, chłodniczych, mieszkalnych, biurowych a także morskich we wszystkich rozmiarach. Dopasowane do standardowej wysokości oraz modeli High Cube. Przegrody paskowe do kontenerów zapewniają izolację termiczną nawet, gdy drzwi kontenera pozostają otwarte na czas załadunku czy przechodzenia. Materiał z którego produkuje się kurtyny PCV cechuje się niskim współczynnikiem przewodności cieplnej. W związku z czym zapobiega wymianie ciepła pomiędzy wnętrzem a otoczeniem kontenera.

Chłodnicze przegrody do kontenerów

Dzięki możliwości wykonania przegród do kontenerów z folii Polar lub Super Polar, osiągalna jest nawet izolacja termiczna kontenerów chłodniczych. Elastyczność pasów oraz pozostałe właściwości chemiczno-fizyczne nie ulegają zmianie w temperaturze sięgającej nawet -60°C. Dzięki zastosowaniu kurtyn paskowych w kontenerze załadunek i rozładunek nie jest już najsłabszym ogniwem zimnego łańcucha dostawa. Bo właśnie podczas prac przeładunkowych najczęściej występuje ryzyko utraty temperatury wymaganej podczas transportu.

kurtyny do kontenerów magazynowych i chłodniczych

Jakie zalety posiadają kurtyny do kontenerów?

Po pierwsze i najważniejsze kurtyny do kontenerów to wspomniana wcześniej izolacja termiczna. Ochrona przed wnikaniem do wnętrza ciepłego i wilgotnego powietrza. W przypadku kontenerów chłodniczych zapobiega to powstawaniu mgły a także zmniejsza ryzyko powstawania oblodzeń urządzeń chłodniczych. Kotary do kontenerów chronią ponadto wnętrza przed zanieczyszczeniami jak kurz, nawiewany piasek. Zapobiegają wnikaniu wilgoci, opadów atmosferycznych, ptaków czy insektów. Stanowią barierę akustyczną chroniącą przed nadmiernym hałasem.

Kotary do kontenerów – zasada działania

Nie mniej istotną zaletą kurtyn jest elastyczność pasów foliowych z których są wykonane. Podczas prac załadunkowych pełnią funkcję niemalże szczelnej przegrody PVC. Jednak podczas przechodzenia czy przejeżdżania z paletą pasy swobodnie rozsuwają się. Nie utrudniają w żaden sposób pokonywania światła otworu. W chwilę później samoczynnie wracają do swojej pierwotnej pozycji zamykając ponownie światło otworu. Tym samym maksymalnie skracają czas nieszczelności w bramie kontenera.

Kurtyna do kontenera – budowa

Kurtyny do ciężarówek TIR

Budowa kurtyny kontenerowej nie odbiega zasadniczo od kurtyny magazynowej czy kurtyny do drzwi. Podstawą łączącą przegrodę z konstrukcją kontenera jest listwa grzebieniowa. Mocuje się ją na blachowkręty, wykorzystując do tego fabrycznie wykonane otwory montażowe. Na listwie wiesza się pasy okute na etapie produkcji w płytki mocujące, które idealnie pasują na zęby wieszaka grzebieniowego.  Wariacją mocowania może być kurtyna przesuwna na systemie szynowym.

Przesuwne kurtyny kontenerowe

Kurtyny kontenerowe na systemie przesuwnym pozwalają na krótkotrwałe zsunięcie przegrody na bok, co ważne bez konieczności demontażu pasów z listwy grzebieniowej. Kiedy może się to okazać przydatne? Na przykład, gdy konieczny jest załadunek palety z towarem ponadgabarytowym. Ekstremalnie wysoki a także posiadający ostre wykończenie ładunek może uszkodzić pasy foliowe. Wówczas system szynowy pozwala szybko zsunąć kurtynę na bok i równie szybkie jej zasunięcie po załadunku.

Przesuwne kurtyny kontenerowe

Optymalnym rozwiązaniem jest kurtyna trzyszynowa, która pozwala odsłonić 2/3 szerokości otworu (w standardowym kontenerze 163 cm). Bardziej ekonomiczną wersją jest przegroda przesuwna dwuszynowa. Pozwala na uzyskanie światła przejazdu o szerokości połowy szerokości otworu. Z praktycznego punktu widzenia jest ona mniej efektywna niż system przesuwny na trzech szynach nośnych.