Kurtyny sklepowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 30

Kurtyny do sklepu to izolacja witryn chłodniczych, magazynów, drzwi wejściowych

Kurtyny do sklepu to niedrogie, szybkie i proste w montażu przegrody PCV, które zapewniają izolację termiczną. Minimalizują dzięki temu koszty energii elektrycznej niezbędnej do utrzymania zadanej temperatury. Kurtyny sklepowe stosuje się w witrynach chłodniczych do utrzymania niskiej temperatury wewnątrz lady. Odgradzają chłodny magazyn od ciepłej strefy dla klientów. Tworzą śluzę termiczną przy drzwiach do sklepu.

kurtyna sklepowa do drzwi wejściowych

Bez względu na miejsce zastosowania kurtyny do sklepu zapewniają widoczność na poziomie szyb okiennych ze szkła. Jednoczenie nie ograniczają dostępu do wnętrza sklepu, zaplecza czy półek w chłodniczej witrynie sklepowej.

W jaki sposób kurtyny sklepowe wpływają na oszczędność prądu?

Podstawowym zdaniem jakie spełniają kurtyny sklepowe jest izolacja termiczna. Przegrody do sklepu produkuje się z pasów folii PCV o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Pomimo niewielkiej grubości  (2-4 mm) zapobiegają mieszaniu się ciepłego i zimnego powietrza. Do tego nie dopuszczają do wymiany ciepła przez powierzchnię kurtyny termicznej. Materiał PCV to jeden z najlepszych izolatorów wśród tworzyw sztucznych. Lepiej izoluje tylko polistyren zwany potocznie styropianem. Na tym samym poziomie izolacji cieplnej jest drewno konstrukcyjne, które od lat uważane jest za jeden z lepszych materiałów zatrzymujących ciepło w budownictwie.

Ale jak montaż przegrody paskowej w sklepie pozwoli zmniejszyć zużycie energii elektrycznej?

Przegrody sklepowe na przykład w witrynach chłodniczych zatrzymują schłodzone powietrze wewnątrz lady. Pasy foliowe w kurtynie przylegają do siebie tworząc fizyczną barierę zapobiegającą mieszaniu się mas powietrza o rożnej temperaturze i wilgotności. Klient sięgając produkt na chwilę rozchyla pasy. Po cofnięciu ręki foliowe wstęgi samoczynnie powracają na swoje miejsce. Dzięki temu przez niemalże 99% czasu pracy chłodziarki wnętrze jest izolowane przed utratą schłodzonego powietrza. Czas pracy agregatów chłodniczych znacząco się zatem skraca. Można to porównać do poboru energii przez lodówkę z zamkniętymi drzwiami i otwartymi przez całą dobę. A nie trzeba dodawać, że chłodziarki to najbardziej energochłonne urządzenia. Bez względu czy to sprzęt domowy czy sklepowy.

Kurtyny sklepowe do witryn chłodniczych

Jakie oszczędności ciepłą daje kurtyna do sklepu przy drzwiach?

Kurtyna do drzwi pozwala na utworzenie śluzy termicznej. Klient wchodząc otwiera drzwi i przechodzi do strefy odgradzającej wnętrze sklepu od drzwi wejściowych. Zamyka drzwi i tym samym powstrzymuje wnikanie zimnego powietrza do wnętrza obiektu handlowego. Następnie rozchyla pasy i przechodzi dalej. Utrata ciepła i wnikanie zimna jest ograniczone do minimum. Oszczędności związane z ogrzewaniem obiektu w skali roku mogą sięgać 45%. Warto dodać, że latem kurtyna sklepowa pomaga w zatrzymywaniu schłodzonego klimatyzatorami powietrza wewnątrz i nie przepuszcza do wnętrza ciepła z zewnątrz.

Kurtyna sklepowa na zaplecze

Podobnie ma się sytuacja z oddzieleniem zaplecza magazynowego od strefy dla klienta. W części składowej zawsze panuje niższa temperatura, która sprzyja przechowywaniu produktów. Stosowanie bram rolowanych wiąże się z koniecznością podnoszenia ich i odsłaniania całego światła otworu podczas przewożenia wózków z towarem. Kurtyna sklepowa rozwiera się tylko w miejscu przechodzenia pracownika z wózkiem i niezwłocznie zamyka światło bramy. Wymiana powietrza pomiędzy strefami ograniczona jest do niezbędnego minimum.

Kurtyna sklepowa na zaplecze

Dodatkowym atutem kurtyn sklepowych na zaplecze jest możliwość ich wykonania z folii nieprzezroczystej. Pozwala ona oddzielić optycznie strefę dla klientów od części magazynowej. Szeroki wybór kolorów pasów foliowych pozwala dopasować przegrodę sklepową do wystroju wnętrza. Jeżeli jednak zależy nam na dobrym oświetleniu, widoczności obszaru za kurtyną, chociażby z uwagi na bezpieczeństwo przegrodę na zaplecze można wykonać z folii kolorowej przezroczystej.