Kurtyny technologiczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Osłony systemu transportu wewnętrznego czyli kurtyny technologiczne

Kurtyny technologiczne to osłony dedykowane do ochrony systemów transportu wewnętrznego takiego jak przenośniki rolkowe a także pasowe, taśmowe, panelowe i łańcuchowe. Z uwagi na szeroką gamę folii PCV z których wykonujemy kurtyny technologiczne ich zastosowanie jest niemalże nieograniczone. Stosowane są zarówno w przemyśle farmaceutycznym, tytoniowym, spożywczym. Wyposaża się w przegrody technologiczne tartaki, składy opału,magazyny zbożowe czy fabryki mebli. Mogą być mocowane wewnątrz a także na zewnątrz budynków, gdyż są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Duża odporność mechaniczna sprawia, że doskonale spisują się w przemyśle ciężkim. Natomiast antystatyczność czy odstraszanie insektów to cechy jakie bez wątpienia można wykorzystać w procesach produkcji żywności, leków, materiałów wybuchowych czy branży elektronicznej.

Kurtyny technologiczne do osłony przenośników taśmowych

Technologiczna kurtyna do tartaku

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kurtyny paskowe do tartaków. Składy drewna i tartaki dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem do cięcia i obróbki drewna. Procesy te coraz częściej nie wymagają obecności pilarza bezpośrednio przy tarczy a raczej przy panelu kontrolnym piły taśmowej. Kurtyny technologiczne do tartaku pozwalają zabezpieczyć otoczenie maszyny przed odrzutem drzazg, sęków. Przegroda PCV w tartaku pełni także funkcję ekranu akustycznego. Umiejscowiona pomiędzy generującym hałas trakiem a panelem kontrolnym, pomieszczeniami biurowymi czy nawet składem tarcicy ogranicza natężenie hałasu. Standardowa kurtyna technologiczna z zakładem pasów już na 1 ząb pozwala ograniczyć natężenie uciążliwego hałasu o 30-35 dB. Jest to wartość, która znacznie poprawia komfort pracy w otoczeniu traka taśmowego czy pionowego.

Technologiczna kurtyna do tartaku z folii PCV

Kurtyny technologiczne na przezroczyste ściany hal i zadaszeń

Foliowe pasy PCV o grubości od 2 do 4 mm to doskonały materiał do budowy ścian otwartych hal i zadaszeń. Duża przezroczystość folii PCV pozwala na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym na poziomie szyb ze szkła. Dodatkowym atutem jest elastyczność przegrody technologicznej. Pełni ona jednocześnie rolę osłony przed warunkami atmosferycznymi (opady, wiatr), redukuje przeciągi oraz hałas a ponadto pozwala na swobodne przechodzenie a nawet  przewożenie ładunków. Uderzenie wózkiem, przyczepą czy przenoszonym przedmiotem nie spowoduje stłuczenia. Pasy PCV się rozsuną po czym wrócą na swoje miejsce bez żadnego uszczerbku.

Kurtyny technologiczne do budowy przezroczystych ścian hal i zadaszeń

Kolejną zaletą jaką mają kurtyny technologiczne jest ich cena. W porównaniu do budowy tradycyjnej ściany z przeszkleniami jej koszt jest kilkukrotnie niższy. Prosty montaż możliwy jest do wykonania we własnym zakresie i niewiarygodnie krótkim czasie. Listwę mocującą przykręcamy do stelaża, sufitu, nadproża za pomocą kołków, wkrętów itp. Następnie wystarczy tylko zawiesić na listwie grzebieniowej pasy foliowe okute przez producenta w blachy mocujące.