Osłony do budy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Osłony do budy dla psa

Osłony do budy szczególnie w okresie jesienno-zimowym chronią wnętrze przed działaniem wiatru a także opadami atmosferycznymi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet najlepiej ocieplona buda dla psa będzie zimna jeżeli otwór wejściowy pozostanie niezabezpieczony. Z drugiej strony zamknięcie wejścia stanowi dla psa przeszkodę podczas wchodzenia i wychodzenia. Natomiast stosowanie osłon z materiału typu polar czy innej tkaniny nie dość, że ogranicza zwierzakowi widoczność, zaciemnia wnętrze to jeszcze nasiąka wodą. Dobrym rozwiązaniem okazują się osłony do budy z foliowych pasów PCV.

Kurtyny do budy z pasów PCV

Wyprodukowane z pasów folii PCV kurtyny do budy chronią wnętrze przed wilgocią a także opadami. Nie zaciemniają wnętrza i zapewniają doskonałą widoczność. Ich przezroczystość porównywalna jest do szyb okiennych, jednak duża elastyczność sprawia, że wręcz idealnie nadają się do tego rodzaju zastosowań. Kolejnym atutem jest izolacja termiczna wnętrza budy dla psa. Materiał PCV cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dlatego też kurtyny do budy z pasów PCV pomimo niewielkiej grubości doskonale zabezpieczają wnętrze przed zimnem panującym na zewnątrz.

Czy kurtyny do budy nie utrudniają przechodzenia?

Osłony do budy wykonuje się z pasów folii PCV o grubości 2 mm i szerokości 100 mm. Są one lekkie i bardzo elastyczne nawet w ujemnych temperaturach sięgających -25°C. Dzięki czemu przechodzący przez otwór wejściowy do budy pies z łatwością rozsuwa nachodzące na siebie paski. Wielkość zakładki wynosi 2 cm, dlatego też kurtyna zachowuje swoją szczelność. Po przejściu zwierzaka pasy samoczynnie wracają na swoje miejsce i zasłaniają światło wejścia.

Osłony do budy produkowane z folii PCV

Rozmiar osłony do budy dla psa

Zamawiając gotową osłonę warto najpierw zmierzyć wysokość i szerokość otworu w budzie. Optymalnie dopasowana kurtyna paskowa będzie większa niż otwór wejściowy do budy. W wersji optymalnej osłona do budy powinna z każdej strony zachodzić na ścianę budy na co najmniej 2-3 cm lub więcej. Kurtyna mniejsza od otworu wejściowego lub z nim równa nie będzie prawidłowo uszczelniała wejścia.

Mocowanie osłony do budy

Osłonę najlepiej jest zamontować od zewnątrz na ścianie budy. Jest to rozwiązanie mniej estetyczne od montażu wewnętrznego, jednak zapobiegamy w ten sposób ściekaniu wody deszczowej po pasach do wnętrza budy. Każda kurtyna do budy zbudowana jest z pasów PCV a także listwy montażowej z drewna. Mocowanie jej do ściany budy jest banalnie proste. Wystarczy przykręcić ją za pomocą załączonych wkrętów nad otworem. W taki sposób aby od góry i od dołu nie było szczeliny przez którą będzie wnikała wilgoć i chłód.