Okucia spawalnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Mankiety, obejmy, wieszaki – okucia spawalnicze do kurtyn i ekranów

Okucia spawalnicze do mocowania foliowych wypełnień w ekranach a także kurtynach filtrujących promieniowanie świetlne emitowane przez łuk elektryczny. Materiał z którego produkujemy okucia spawalnicze to stal nierdzewna INOX H17, stal ocynkowana a także wytrzymałe tworzywo PCV.

Dostępne okucia spawalnicze

Okucia do kurtyn spawalniczych

Do kurtyn produkowanych z lameli spawalniczych zalecamy okucia w postaci wieszaków grzebieniowych i płytek, które zakuwa się na lamelach. Wieszaki grzebieniowe bez względu czy są wykonane z tworzywa sztucznego czy ze stali można łączyć w nieskończenie długie listwy montażowe. Okucia grzebieniowe posiadają fabrycznie wykonane otwory montażowe umożliwiające przymocowanie listwy zarówno do frontu a także od dołu. Montaż można przeprowadzić przykręcając wieszak do sufitu, nadproża, ściany, stelaża. Następnie wystarczy zawiesić na wieszaku okute w płytki lamele spawalnicze. To wszystko kurtyna gotowa!

Okucia spawalnicze do lameli

Aby pomiędzy lamelami nie powstawały prześwity, przez które będzie przedostawało się szkodliwe dla zdrowia promieniowanie świetlne należy je wieszać z zakładem. W przypadku kurtyn spawalniczych najbardziej korzystna opcja to wieszanie z zakładem podstawowym na 1 ząb.

Okucia rurowe do budowy kotar i ścian

Okucia rurowe do budowy ścian, kotar a także ekranów spawalniczych to mankiety stalowe i PCV, haczyki stalowe i obejmy ze stali ocynkowanej. Ponadto to rury calowe, mocowania ścienne i sufitowe do rur oraz łączniki rurowe.  System oparty jest na calowych rurach z których można budować stelaże boksów i przegród spawalniczych. Calowe rury to także najczęściej spotykane poprzeczki w ekranach spawalniczych. Wszystkie mankiety, obejmy i haczyki zaprojektowane są tak aby bezproblemowo pasowały do stelaży spawalniczych. Za pomocą okuć spawalniczych rurowych mocuje się przede wszystkim pasy spawalnicze 570 mm. To także system za pomocą którego zawiesza się zasłony spawalnicze, arkusze 1400 mm a także wykonane z nich długie kotary spawalnicze.

Okucia spawalnicze rurowe

Okucia spawalnicze w zestawie z systemem przesuwnym

Wypełnienia spawalnicze jak zasłony czy kotary możemy mocować na rurach lub napiętych stalowych linach za pomocą haczyków. Przegrodę taką można bez najmniejszego problemu zsuwać na bok i rozsuwać, kiedy zajedzie taka konieczność. W przypadku przegród spawalniczych z lameli i pasów sprawa się komplikuje. O ile jeszcze kurtyny spawalnicze z lameli 300 mm pozwalają na swobodne rozsunięcie pasów i przechodzenie o tyle przy pasach 570 mm jest to już trudniejsze zadanie. Dlatego też powstały system podwieszany, przesuwny do wygrodzeń spawalniczych. Szyny i poruszające się w nich wózki łożyskowe umożliwiają przesuwanie dużych kurtyn przy użyciu niewielkiej siły.

Mocowanie podwieszane, przesuwne MeVerti do kurtyn spawalniczych

Godny polecenia jest też system MeVerti. Nożycowa prowadnica pozwala na zsuwanie kurtyny aż o 90% jej szerokości. System dedykowany jest do montażu w miejscach takich jak otwory bramowe czy drzwiowe. Szczególnie jeżeli po bokach otworu nie ma miejsca na zamontowanie szyny do standardowego systemu przesuwnego. Więcej informacji: system przesuwny do kurtyn