System przesuwny do plandek

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Szynowy system przesuwny do plandek

System przesuwny do plandek z tkanin PCV to rozwiązanie pozwalające na szybkie, łatwe a także niewymagające użycia siły zsuwanie kotar plandekowych. Stalowe szyny podwieszane wraz z dedykowanymi mocowaniami, łącznikami a także wózkami łożyskowymi to łatwa w montażu i sprawdzona konstrukcja. Rolki wykonane są w technologii zapobiegającej blokowaniu się wózków w szynie. System przesuwny do plandek umożliwia budowanie nieskończenie długich plandek kotarowych. Jednak w przypadku plandek o długości ponad 10m zalecamy podział kotary co ułatwi przesuwanie oraz umożliwi częściowe zsuwanie przegrody plandekowej w miejscu, gdzie jest to wymagane.

System przesuwny do plandek PCV

Plandeki na rolkach

Wózki łożyskowe w systemie przesuwnym do plandek mocowany jest do materiału za pomocą nitów. Jest to mocne i trwałe połączenie gwarantujące długą i bezawaryjną pracę. Plandeki na rolkach to rozwiązanie szeroko wykorzystywane w przemyśle. Można z nich wykonywać wysokie przegrody PCV, gdyż udźwig pojedynczego wózka wynosi aż 380 kg. Rolki wysuwają się z szyn przy sile 4,6 kN (jest to obciążenie o wartości około 468 kg).

Przesuwne plandeki na rolkach

Plandeki przesuwne na uchwytach

Alternatywą dla systemu szynowego jest przesuwanie plandeki na uchwytach kotarowych. Elementem nośnym w tym systemie jest rura stalowa lub linka celna. Sztywny stelaż rurowy lub naciągnięta za pomocą śrub rzymskich lina stalowa np fi 8 zapewnią płynna pracę. Dobre naciągnięcie linki będzie też odpowiedzialne za nieobwieszanie się plandeki przesuwnej.

Plandeka przesuwna na uchwytach

Jeżeli zdecydujemy się na mocowanie rurowe to wówczas do plandeki warto dokupić haczyki stalowe. Ułatwią one mocowanie plandeki na rurze  nawet calowej. Oczka plandekowe w które okute są plandeki mogą mieć zbyt małą średnicę otworu. Jeżeli jednak montujemy plandekę na napiętej lince celnej oczka kaletnicze będą wystarczające.

System przesuwny do plandek - plandeka z oczkiem kaletniczym