Kotary spawalnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Czym są kotary spawalnicze?

Kotary spawalnicze to trudnopalne wygrodzenia stanowisk spawalniczych, wykonane z folii PCV ScreenFlex lub tkaniny plandekowej 650d/m2. Pojedyncze zasłony wyposażamy w napy połączeniowe na bokach. Dzięki temu zasłony spawalnicze można łączyć ze sobą w nieskończenie długie kotary spawalnicze.

Co wyróżnia kotary spawalnicze w naszej ofercie?

  • kotary spawalnicze wykonane są z wytrzymałej folii PCV lub plandek PCV gwarantującą wysoki stopień filtracji promieniowania świetlnego emitowanego przez łuk spawalniczy
  • w skład materiału wchodzi specjalny proszek, który sprawia, że przy bezpośrednim kontakcie z ogniem kotary spawalnicze nie płoną tylko się topią
  • osłony spawalnicze z naszej oferty ograniczają rozprzestrzenianie się ognia – są trudnopalne dlatego też podczas topienia się nie kapią płonącymi kroplami. Klasa palności B
  • posiadamy w ofercie kotary przeciwpromienne aż w czterech kolorach z których każdy cechuje się innym stopniem przezroczystości
  • wszystkie produkty wyposażamy w okucia spawalnicze a także okucia do plandek, umożliwiające ich łatwe przesuwanie. Haczyki stalowe, czy wieszaki z kółkiem pozwalają na zamocowanie kotary spawalniczej na stelażach, rurach a także linkach stalowych i celnych.

Kotary do spawalni na wymiar

Oferowane osłony do spawalni produkujemy na dokładny wymiar klienta. Pozwala to na dokładne dopasowanie kotary do pomieszczenia spawalni. Oprócz tego w sklepie oferujemy wygrodzenia spawalnicze w najbardziej popularnych rozmiarach jakie zamawiają klienci. Nasze lekkie osłony spawalnicze umożliwiają wydzielenie w jednym pomieszczeniu kilku stanowisk do spawania.

Co w przypadku większych przegród spawalniczych?

Zasłony spawalnicze będące integralną częścią dużych kotar zgrzewa się za pomocą zgrzewarek ultradźwiękowych. Tworzą one bardzo wytrzymałe a jednocześnie bardzo estetyczne zgrzewy. Spoiny folii są nierozerwalne, podobną wytrzymałość mają wtapiane na brzegach zasłon napy łączeniowe a także oczka montażowe w górnej części kotary.

Jak montuje się kotary spawalnicze?

Sam montaż kotar jest bardzo prosty. Każdy produkt jest wyposażony w oczka plandekowe lub haczyki stalowe – w zależności od rodzaju kotary. Montuje się je na etapie produkcji w górnej części zasłony lub plandeki. Aby zamontować przegrodę PCV wystarczy nasunąć okucia z przymocowanym materiałem na poprzeczną rurę stelaża alternatywnie na linkę, którą później trzeba tylko odpowiedni naprężyć. Odpowiednie napięcie liny np. za pomocą śruby rzymskiej pozwoli na bezproblemowe przesuwanie kotary.

Do czego stosuje się kotary spawalnicze?

  • zabudowy stanowisk spawalniczych
  • wydzielanie spawalni na halach produkcyjnych
  • wykonywanie przepierzeń w spawalniach
  • czasowego osłonięcia stanowiska spawalniczego w terenie lub w miejscu jego chwilowego utworzenia na czas prac spawalniczych

Bardzo korzystnym rozwiązaniem są kotary foliowe zamontowane na mobilnych stelażach, które z łatwością można przestawiać, transportować a także składować. Zasłony na mobilnych stelaża to tzw. ekrany spawalnicze, które mogą także wypełniać pasy spawalnicze oraz lamele.

Jaki wpływ na działanie kotary spawalniczej ma jej kolor?

Kotary spawalnicze występują w czterech wersjach kolorystycznych: czerwonej, brązowej, zielonej a także ciemnozielonej. Każdy z kolorów oznacza inny stopień przezroczystości osłony i cechuje się innym poziomem tłumienia jaskrawych rozbłysków spawalniczych.

Kolory osłon spawalniczych

Czerwone najbardziej przezroczyste zapewniają dobrą widoczność procesów spawalniczych przez kotarę lecz nie tłumią całkowicie rozbłysków światła niebieskiego. Kotary o barwie brązowej i zielonej to średnia przezroczystość i komfort obserwacji. Natomiast materiał ciemnozielony to bardzo dobre tłumienie rozbłysków i niska przezroczystość, która uniemożliwia obserwację stanowiska spawalniczego.

Najważniejszą jednak cechą kotar spawalniczych bez względu na ich kolor jest tłumienie promieniowania podczerwonego IR a także ultrafioletowego UV  na równym poziomie 99,998%.

Jeżeli chodzi o plandeki spawalnicze to oferujemy materiał w kolorze szarym RAL 7038 o gramaturze 650g/m2 i klasie palności B-s2, d0 – plandeka trudnopalna.