Plandeki spawalnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Jakie plandeki spawalnicze mamy w ofercie?

Plandeki spawalnicze to arkusze materiału służące do odgradzania stanowisk spawalniczych od otoczenia. Filtrują emitowane przez łuk spawalniczy szkodliwe dla zdrowia promieniowanie świetlne UV i IR a także zatrzymują rozżarzone odpryski metalu. Plandeki spawalnicze w naszej ofercie to po pierwsze przezroczyste, foliowe arkusze PCV zgodne z normą spawalniczą PN EN ISO 25980. W drugiej opcji to nieprzezroczysty materiał o gramaturze 650 g/m2 powleczony PCV.

Plandeka spawalnicza z oknem

Czy plandeki spawalnicze są trudnopalne?

Mając na uwadze specyfikę zagrożeń występujących na stanowiska obróbki matali materiał z którego wykonujemy plandeki spawalnicze został specjalnie zaprojektowany. Podczas produkcji standardowy skład polichlorku winylu wzbogaca się w specjalny trudnopalny proszek. Dzięki temu podczas kontaktu z płomieniem, iskrami a także odpryskami spawalniczymi plandeki nie ulegają zapłonowi. Podczas długotrwałej emisji na ogień nie płoną i nie kapią płonącymi kroplami. Ma to także duże znaczenie w zatrzymywaniu oraz spowalnianiu rozprzestrzeniających się pożarów w spawalniach oraz szlifierniach.

Gdzie znajdzie zastosowanie plandeka spawalnicza czyli outdoor welding i spawalnie.

Przede wszystkim wykonuje się z nich przegrody spawalnicze stacjonarne z możliwością szybkiego zsunięcia plandeki na bok. Montuje się je wtedy na rozciągniętej stalowej linie a także na stelażach rurowych. Kolejnym zastosowaniem jakie może mieć plandeka spawalnicza jest wykorzystanie jej jako wypełnienia w mobilnym stelażu spawalniczym. Ekrany spawalnicze mobilne można z łatwością przesuwać i ustawiać tak aby optymalnie osłonić miejsce pracy spawacza.

Zewnętrzne namioty spawalnicze – weldign tent

Namiot spawalniczy - plandeki spawalnicze w praktyce

Plandeka spawalnicza znajduje zastosowanie także w klatkach czy namiotach spawalniczych (welding tent) wykorzystywanych na zewnątrz podczas spawania rur i rurociągów w terenie. To właśnie tam promieniowanie świetlne niesie największe zagrożenie. W pobliżu namiotu spawalniczego mogą znaleźć się osoby postronne w tym dzieci, gdyż prace często prowadzi się wzdłuż ciągów ulicznych. Zastosowanie plandek i innych folii spawalniczych w pracach na powietrzu  z ang. outdoor welding jest powszechnie stosowaną metoda budowy mobilnych osłon spawalniczych.