Przegrody paskowe na obiekcie logistycznym

Przegrody paskowe w jakie wyposażamy centra logistyczne czyli hale, gdzie nieustannie trwają czynności, a prace trwają 24 godziny 7 dni w tygodniu. Nie ma czasu na przestoje, załadunek i rozładunek towarów odbywa się bez ustanku. Zachowanie różnych temperatur przy składowaniu produktów żywnościowych jest priorytetowe, w takim celu zastosowanie przegród paskowych oddzielających strefy o różnych temperaturach jest konieczne, by nie skracać terminów przydatności i nie doprowadzać do strat finansowych.

Doszczelnienia doków przeładunkowych czyli przegrody paskowe w praktyce

Realizacja załadunków i rozładunków ciężarówek odbywa się przy otwartej bramie segmentowej. Jeżeli brama wyposażona jest w rękaw dokowy to straty energii cieplnej są w pewnym stopniu minimalizowane.Jednak rozwiązanie to nie gwarantuje dostatecznej szczelności. Do wnętrza magazynu cały czas dostaje się z zewnątrz chłodne powietrze. Taka wymiana ciepłą wiąże się niestety z wysokimi kosztami utrzymania obiektu. Aby ograniczyć do minimum straty ciepła stosuje się przegrody paskowe PCV.

Przegrody paskowe w dokach przeładunkowych

Jakie korzyści dają kurtyny paskowe w obiektach logistycznych?

  • Doskonała izolacja termiczna – niski współczynnik przewodzenia ciepła jakim cechuje się folia PCV gwarantuje niższe zużycie energii cieplnej. Dodatkowo kurtyny paskowe pomagają w utrzymaniu stałej temperatury i wilgotności w obiekcie.
  • Cena zakupu nieporównywalnie niższa niż bramy przemysłowe. Ponadto koszty serwisowe i montaż jest dużo niższy. Podobnie utrzymanie przegrody paskowej w dobrej kondycji wymaga jedynie łatwego, okresowego przemywania pasów.
  • Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi – przegrody PCV chronią wnętrze przed opadami, silnym wiatrem, pyłem a także kurzem. Dodatkowo ograniczają przeciągi, dzięki czemu poprawiają komfort pracy w strefie przeładunkowej.
  • Ograniczanie hałasukurtyny PCV absorbują fale dźwiękowe tym samym obniżają poziom uciążliwego hałasu o 35 dB. Przegrody paskowe stosowane do odgrodzenia strefy produkcyjnej od magazynowej sprawiają, że hałas generowany przez maszyny nie wpływa na komfort pracy..