Przegrody przesuwne

Przegrody przesuwne to innowacyjne rozwiązanie polegające na połączeniu tradycyjnych kurtyn paskowych z podwieszanym system przesuwnych. Kurtyna przesuwna w jednym, dwóch lub więcej odcinkach mocowana jest do wózków jezdnych na łożyskach, które poruszają się w szynach jezdnych. Dzięki temu rozwiązaniu przesunięcie przegrody PCV jest banalnie proste i nie wymaga przyłożenia dużej siły. Dodatkowo system przegród przesuwnych pozwala na całkowite lub częściowe zsunięcie kurtyny na bok co ułatwia transport ładunków ponadnormatywnych przewożonych przez światło otworu.

przegrody przesuwne

System podwieszany do przegród przesuwnych

Wózek 2-kołowy do szyn systemu przesuwnego

Wózek 2-kołowy do szyny systemu przesuwnego

Cena od 27,01  z VAT
Średnica kół 24 mm; Rozstaw kół 20mm; Całkowita wysokość wózka 72 mm; Długość robocza gwintu  trzpienia 35 mm; Średnica trzpienia...
Wózek 4-kołowy do szyny systemu przesuwnego

Wózek 4-kołowy do szyny systemu przesuwnego

Cena od 35,47  z VAT
Średnica kół 24 mm Trzpień gwintowany M8 Nośność dla dwóch wózków 60 kg
Uchwyt ścienny szyny systemu przesuwnego

Uchwyt ścienny szyny systemu przesuwnego kurtyn PCV

Cena od 34,51  z VAT
Mocowanie ścienne szyny podwieszanego systemu przesuwnego Uchwyt ze stali ocynkowanej Śruby i nakrętki regulujące szynę w komplecie
Uchwyt sufitowy szyny systemu przesuwnego, podwieszanego

Uchwyt sufitowy szyny systemu przesuwnego, podwieszanego

Cena od 43,52  z VAT
Uchwyt sufitowy ze stali ocynkowanej W zestawie śruba mocująca szynę w uchwycie Waga: 0,48 kg
Uchwyt ścienny, podwójny do mocowania szyn systemu KIN34

Uchwyt ścienny, podwójny do mocowania szyn systemu przesuwnego

Cena od 85,14  z VAT
Mocowanie ścienne podwójne szyn systemu przesuwnego Uchwyt ze stali ocynkowanej Śruby dociskające szyny w komplecie
Uchwyt sufitowy, podwójny szyny systemu przesuwnego

Uchwyt sufitowy, podwójny szyny systemu przesuwnego

Cena od 84,46  z VAT
Uchwyt sufitowy, podwójny ze stali ocynkowanej W zestawie śruby dociskające szyny w uchwycie Waga 0,73 kg
Szyna nośna 34x33mm do systemu przesuwnego KIN34

Szyna nośna 34x33mm do systemu przesuwnego kurtyn PCV

Cena od 45,02  z VAT
Szyna nośna systemu przesuwnego M-Logic KIN34 Maksymalna długość transportowa: 2 mb Cena za metr bieżący
Zaślepka szyny systemu przesuwnego

Zaślepka szyny systemu przesuwnego kurtyn paskowych

Cena od 3,69  z VAT
Kolor: czarny Materiał: Tworzywo PCV Wymiary: 34×34 mm
Stoper do szyny systemu przesuwnego

Stoper do szyny systemu przesuwnego kurtyn paskowych

Cena od 40,20  z VAT
Stoper, hamulec, odbojnik do systemów przesuwnych Wykonany ze stali ocynkowanej i gumowego amortyzatora Waga stopera: 0,10 kg
Łącznik szyn do systemu przesuwnego

Łącznik szyn do systemu przesuwnego kurtyn paskowych

Cena od 34,51  z VAT
Łącznik szyn podwieszanego systemu przesuwnego Łącznik ze stali ocynkowanej Śruby dociskające szynę w komplecie

Jakie zalety posiadają przegrody przesuwne?

Wydłużona żywotność kotary

Po pierwsze przedłużają żywotność przegrody PVC. Wysokie ładunki mogą uszkodzić pasy w kurtynie. Szczególnie jeżeli są owinięte w folię Stretch. Przywierające do foliowanego ładunku pasy z łatwością mogłyby zostać zerwane z grzebienia. Przesuwając przegrodę na czas przewozu nietypowego ładunku zapobiegamy jej uszkodzeniom a niezwłocznie po minięci światła bramy kurtynę możemy przesunąć w jej pierwotne położenie.

Przegrody przesuwne

Przegroda przesuwana izolująca termicznie

Drugą zaletą jest izolacja termiczna. Podobnie jak tradycyjne przegrody paskowe również te przesuwne zapewniają bardzo dobre parametry izolacyjne. Pozwalają oszczędzać energię cieplną o koszty związane z utrzymaniem zadanej temperatury mogą być w skali roku aż o 45%. 

Przegrody przesuwne

Kurtyny przesuwne to dobra osłona przed deszczem i nie tylko

Przegrody na systemie przesuwnym, podwieszanym to doskonała ochrona przed opadami deszczu czy śniegu a także innymi niepożądanymi warunkami atmosferycznymi jak gwałtowne podmuchy wiatru, przeciągi, wilgoć, nawiewanie oparów, dymów, czy tumanów kurzu i piasku.

Przegrody przesuwne

Ekrany akustyczne na systemie przesuwnym

Kurtyny paskowe poruszające się na systemie przesuwanym to przegrody tworzące zaporę osłaniającą przed szkodliwym dla zdrowia hałasem. Jeżeli pasy w przegrodzie zamocowane są z zakładem to kurtyna może skutecznie obniżać poziom natężenia nieprzyjemnych dźwięków aż o 35 dB. Dodatkowo pozwala na chwilowe odsłonięcie przegrody podczas np. konserwacji maszyny osłoniętej przez przegrodę przesuną.

Przegrody przesuwne

Podział przestrzeni magazynowej lub produkcyjnej

Przegrody przesuwne to ekonomiczny, wygodny i szybki w montażu sposób na budowę przegród magazynowych czy podział hali produkcyjnej. Możliwość podwieszania szyn bezpośrednio do sufitu za pomocą dedykowanych uchwytów sufitowych pozwala na szybki i łatwy montaż przepierzenia. Kurtyny PCV przesuwne mogą być używane czasowo a w okresach , kiedy nie ma potrzeby ich używania można je zsunąć do ściany i powiększyć przestrzeń hali czy magazynu.

Kurtyny przesuwne na systemie szynowym

Przegrody przesuwne jednoszynowe

Kurtyny przesuwne mogą być budowane na systemie jedno lub wieloszynowym. Przegrody jednoszynowe to kurtyny poruszające się jak sama nazwa wskazuje na jednej szynie, która umożliwia przesunięcie całej przegrody na prawą lub lewą stronę światła otworu bramowego. Jeżeli przegroda składa się z dwóch części , możliwe jest zsunięcie jednej połowy na prawo drugiej na lewo.

Jednoszynowe przegrody przesuwne

Kurtyny przesuwne wieloszynowe

Wieloszynowy system przesuwny składa się najczęściej z dwóch lub trzech szyn (jeżeli istnieje potrzeba zastosowania większej liczby szyn jest to również dopuszczalne, jednak, bardzo rzadko spotyka się takie kurtyny w praktyce). Przegrody przesuwne wieloszynowe to system, który składa się z kilku kurtyn podwieszonych na kilku szynach, które po zsunięciu zajmują tylko część otworu bramowego. Przykładowo przegrody dwuszynowe po zsunięciu zajmują tylko 50% światła otworu, trzyszynowe 35% a czteroszynowe 25% światła otworu. Mocowanie systemów wieloszynowych zalecane jest tylko tam, gdzie po bokach otworu bramowego nie ma miejsca na zsunięcie kurtyny lub w kontenerach a także do dzielenia dużych powierzchni i czasowego zsuwania przegród.

Wieloszynowe przegrody przesuwne

MeVerti – przegrody zsuwane na systemie nożycowym

Nożycowy system MeVerti zaprojektowany został w oparciu o system działania pionowych żaluzji tzw. verticali. Podobnie jak w systemach szynowych wózki jezdne poruszają się w podwieszonej do nadproża lub sufitu szynie. To co je odróżnia od kurtyn przesuwnych to składany system nożycowy. Pasy w przegrodach przesuwnych montowane były na wieszakach grzebieniowych przymocowanych do wózków jezdnych tutaj wózki przytwierdza się do specjalnie zaprojektowanego mocowania nożycowego. System został stworzony do najczęściej stosowanych w przemyśle pasów o szerokości 300 mm. Największym atutem systemu przegród przesuwnych MeVerti jest możliwość odsłonięcia około 90% światła otworu lub zsunięcie przepierzenia hali do szerokości 10%.

przegrody przesuwne MeVerti

System przegród przesuwnych zsuwającym się na jedną lub dwie strony

Przegrody przesuwne na systemie MeVerti mogą być zsuwane do jednej strony, gdzie po zsunięciu zajmują jedynie 10% szerokości osłanianego otworu. Można je także złożyć z dwóch części, wówczas będzie można je zsuwać na dwie strony. Po zsunięci po każdej ze stron będzie zajmowały jedynie 5% światła otworu. Możliwe jest też zsunięcie tylko jednej połowy i uzyskanie otwartej przestrzeni o szerokości 45% kurtyny.

Przegrody przesuwne MeVerti - opcje przesuwu

Czy zamontowanie przegrody przesuwnej się opłaca?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zastanowić się najpierw czy przez naszą bramę będziemy przewozić  wysokie ładunki, które będą mogły zerwać pasy w kurtynie? Czy ruch towarowy jest czasami tak intensywny, że przejeżdżające obok siebie wózki mogą uszkodzić pasy PCV lub może dojść do kolizji?  A także czy czasowe rozsuwanie kurtyny umożliwi nam łatwiejszy dostęp do chronionego przez nią urządzenia lub strefy? Jeżeli którakolwiek odpowiedź jest pozytywna to warto zainstalować system przesuwny do kurtyn paskowych. Pozwala on unikać sytuacji, w których dochodzi do uszkodzeń przegród paskowych. Daje możliwość chwilowego zsunięcia bramy pasowej i bezpieczne przetransportowanie ładunków o niestandardowej wysokości, bez konieczności demontażu pasów i ryzyka ich zerwania. Oczywiście tym samym przedłużamy żywotność kurtyny i redukujemy koszty związane z jej częstą naprawą. Dlatego też montaż przegród na systemach przesuwnych jest opłacalny wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba częstego, krótkotrwałego odsłaniania otworu bramowego.

Przegroda przesuwna na dowolny wymiar z optymalnie dobranym systemem szynowym

Zadzwoń, napisz – nasi doradcy czekają na Twój kontakt. Doradzimy najlepsze rozwiązania termoizolacyjne dotyczące bram przeładunkowych. Wspólnie wybierzemy najbardziej korzystną opcję przegrody PCV.