Zawiesia do kurtyn paskowych

Do czego służą zawiesia do kurtyn paskowych?

Zawiesia do kurtyn paskowych to system umożliwiający szybkie, pewne i samodzielne zawieszanie pasów PCV. Prosty montaż możliwy do przeprowadzenia we własnym zakresie, bez komiczności zatrudniania instalatora, to dodatkowa zaleta zawiesi, która pozwala znacznie obniżyć koszt inwestycji. Co ważne oferowane przez nas zawiesia do kurtyn paskowych pasują do podstawowych szerokości pasów PCV dostępnych na europejskim rynku. Dostępne rozmiary blach i płytek mocujących to 100 mm, 200 mm, 300 mm, 400 mm. Zarówno płytki PCV, blachy jaki i wieszaki grzebieniowe ze stali INOX a także z tworzywa PCV są ze sobą kompatybilne.

Zawiesia do kurtyn paskowych
Zawiesia do kurtyn paksowych - łatwy montaż

Jakie zawiesia do kurtyn paskowych wybrać?

Bez mocowania / zawiesia nie ma kurtyn paskowych. To one przymocowane do sufitów, nadproży, ścian lub stelaży umożliwiają powieszenie wypełnienia kurtyny. Dodatkowo hakowy system mocujący zapewnia zwisającym pasów odpowiedni luz potrzebny do prawidłowej pracy kurtyny.

Zawiesia grzebieniowe i blachy mocujące ze stali nierdzewnej INOX i PCV

Stalowe wieszaki i blachy mocujące to najczęściej wybierany system montażowy do kurtyn paskowych. Cechuje go duża wytrzymałość mechaniczna, Może być stosowany w kurtynach PCV, których wysokość wynosi nawet 6,5 m. Alternatywą dla mniejszych kurtyn paskowych są mocowania z tworzywa sztucznego. Dedykowane są do kurtyn do drzwi oraz niskich kurtyn bramowych, przez które dominuje ruch pieszy.

Wieszaki grzebieniowe INOX w przegrodach PCV

Wieszaki grzebieniowe INOX przystosowane są do łączenia ich w nieskończenie długie listwy lub inaczej szyny montażowe. Wieszaki posiadają fabrycznie wykonane otwory montażowe w dwóch płaszczyznach, pozwalające na przykręcanie ich do ściany lub do nadproża.

Zawiesia grzebieniowe do kurtyn paskowych

Blachy mocujące INOX do kurtyn PCV

Na zęby wieszaka grzebieniowego nakłada się blachy z przynitowanymi pasami folii PCV. Zawieszone w ten sposób pasy PCV nie ograniczają ruchu przez światło bramy a jednocześnie pełnią funkcję izolatora termicznego i akustycznego. Chronią wnętrze przed wilgocią a także wiatrem, krzem i oparami.

Potrzebujesz pomocy w wyborze mocowań do kurtyn PCV?

Nasi doradcy klienta czekają na Twój kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00

Mocowania do kurtyn paskowych wykonane z tworzywa PCV

Wykonane z mocnego tworzywa PCV zawiesia do kurtyn paskowych to budżetowa alternatywa mocowań dla przegród, których wysokość nie przekracza 3 m. Dedykowane są zatem do lekkich kurtyn PCV, z pasów gładkich oraz kurtyn drzwiowych. Szerokość płytek mocujących dostosowana jest do pasów o szerokości 100 mm i 200 mm. Cechuje je duża odporność na wilgoć, większość środków chemicznych a także kwasów i zasad o niskim stężeniu.

Zarówno wieszaki grzebieniowe PCV jak i płytki można stosować wymiennie z okuciami ze stali INOX. Wszystkie zawiesia do kurtyn PCV zostały zaprojektowane tak aby wzajemnie do siebie pasowały.

Zawiesia do kurtyn paskowych z tworzywa PCV
mankiety i obejmy zaciskowe z dystansami

Rurowe zawiesia do kurtyn paskowych

Zawiesia rurowe stosuje się do mocowania dużych i ciężkich kurtyn jak np. przegrody spawalnicze z ciężkich lameli ScreenFlex o właściwościach filtrujących promieniowanie świetlne i zatrzymujących rozżarzone odpryski metalu. Mankiety, obejmy a także tuleje dystansowe przystosowane są do mocowania na rurach calowych o średnicy 33,7 mm.  System rurowy w porównaniu do zawiesi grzebieniowych zapewnia stabilne a także stałe mocowanie wypełnienia. W przypadku mocowań rurowych wielkość zakładu pasów musi zostać uzgodniona już na etapie produkcji kurtyny.

Jeżeli przegroda spawalnicza nie jest wykonywana z pasów PCV tylko z lekkich zasłon foliowych zamiast ciężkich okuć rurowych, do zamocowania przegrody można wykorzystać stalowe haczyki. Umożliwiają one zawieszenie zasłon spawalniczych na rurze calowej lub rozpiętej stalowej lince. Koszt takiej instalacji jest niewielki a dodatkowo pozwala na swobodne przesuwanie zasłony.

Mocowania rurowe do kurtyn foliowych