Montaz przegród przemysłowych

Gdzie najlepiej zamontować przegrodę PCV w obiekcie przemysłowym?

Montaż przegród PCV zaczynamy od zamówienia, a to zaledwie pierwsza i łatwiejsza część związana z wyposażaniem obiektów przemysłowych w tego typu zabezpieczenia. Zdecydowanie trudniej jest wybrać odpowiednie miejsce oraz sposób montażu, który pozwoli na komfortowe korzystanie z zasłony. Przegrody paskowe, bez względu na typ budynku, muszą zostać przymocowane do stabilnego stelaża. Może to być ściana od wewnętrznej strony pomieszczenia, jak i specjalna konstrukcja wsporcza, wysunięta w głąb budynku. Wszystko jest uzależnione od tego, jak wygląda miejsce, w którym mają się znaleźć przegrody PCV.

Montaż przegród PCV do nadproża

Jest to najprostszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób montowania kurtyn paskowych. Największą jego zaletą jest gwarancja izolacji termicznej oraz akustycznej na najwyższym poziomie, dzięki czemu komfort pracy w hali przemysłowej na pewno się zwiększy. Specjaliści również docenią taką możliwość, ponieważ ten typ montażu wykonuje się znacznie krócej, niż na przykład tworzenie specjalnego stelażu. Umieszczając pasy PCV na ścianie, można ułożyć je w taki sposób, by na siebie częściowo nachodziły – staną się mniej prześwitujące, a jednocześnie zablokują przedostawanie się zimnego powietrza do wewnątrz budynku czy pomieszczenia. Kurtyna PCV może mieć różną długość i szerokość, co daje osobom montującym dużo możliwości tworzenia zakładek.

Kurtyna na konstrukcji wspornej

W przypadkach, kiedy niestety nie ma możliwości montażu kurtyny bezpośrednio w nadprożach, koniecznie jest utworzenie specjalnej konstrukcji wspornej. Może ona zostać zbudowana w dowolnym kształcie, jednak tylko przy wykorzystaniu solidnych materiałów, dostosowanych do warunków panujących w obiekcie. Aby kurtyna paskowa mogła bezpiecznie zawisnąć, konstrukcja powinna zostać przymocowana do posadzki czy nawet słupów przy ścianach. Dzięki temu nawet najcięższe pasy nie będą w stanie jej uszkodzić. Konstrukcje wsporcze znajdują również zastosowanie w sytuacjach, kiedy kurtyna ma się znaleźć po tej samej stronie, co brama dwuskrzydłowa. Jej otwarcie jest możliwe tylko wtedy, kiedy kurtyny paskowe na drzwi nie zostaną bezpośrednio nałożone, ale dopiero na przedłużony wspornik.

To oczywiście nie są wszystkie sposoby montażu kurtyny PCV. Jest wiele możliwości kombinacji – począwszy od miejsca założenia, na tworzeniu różnorodnych zakładek kończąc. Wszystko tak naprawdę zależy od funkcji, jaką mają pełnić zasłony i ich rozmiarów. Dlatego coraz częściej kurtyny tworzone są na specjalne zamówienie i montowane na miejscu u klienta, by ten nie miał problemu z odpowiednim złożeniem konstrukcji czy doczepieniem pojedynczych pasków.