Kurtyny PCV

Wyświetlanie 1–30 z 80 wyników

Czy kurtyny PCV ograniczają straty ciepła w magazynach?

Brama magazynowa czy przeładunkowa na hali produkcyjnej to miejsce przez które odbywa się stały przewóz towarów. Aby wózki jezdne z towarem mogły swobodnie przejeżdżać przez światło bramy musi ona być otwarta a co za tym idzie nie będzie stanowiła ochrony przed wnikaniem do wnętrza chłodnych mas powietrza. Dlatego też aby utrzymać wewnątrz wymaganą temperaturę konieczne będzie zużycie większej ilości energii a w konsekwencji poniesienie wyższych kosztów finansowych. Istnieje jednak prosty sposób na zapewnienie izolacji termicznej w magazynie. Kurtyny PCV zamontowane w świetle otworu bramowego zapewnią ciągłość ruchu towarowego i ograniczą straty ciepła w magazynie.

Na jakiej zasadzie działają kurtyn PCV?

Mówi się, że proste rozwiązania są najbardziej skuteczne. Kurtyny PCV są na to najlepszym dowodem. Wykonane z elastycznych, foliowych pasów PCV zawieszonych na stalowych lup plastikowych wieszakach grzebieniowych pozwalają na swobodne przechodzenie i przewożenie ładunków. Po przejechaniu przez światło bramy i minięciu kurtyny PCV, pasy samoczynnie wracają na swoje miejsce i zamykają światło otworu. Jednak swobodne poruszanie się przez światło bramy to nie wszystko. Pasy foliowe z których wykonuje się kurtyny PCV cechują się wysoką izolacją termiczną, porównywalną do jednego z lepszych izolatorów jakim jest drewno konstrukcyjne. Dzięki temu swobodnie zwisające pasy nachodzące na siebie tworzą kurtynę termoizolacyjną zapobiegającą mieszaniu się ciepłych i zimnych mas powietrza. Warto zauważyć, że po zamontowaniu kurtyny wstęgowej oszczędności energii cieplnej w skali roku mogą sięgać aż do 45%.

Jakie jeszcze zalety posiadają kurtyny PCV?

Izolacja termiczna to jednak nie wszystko w czym mogą nam pomóc kurtyny PCV. Prawidłowo zmontowana kurtyna daje osłonę przed opadami, przeciągami, nawiewaniem kurzu a także piasku. Dodatkowo przegrody PCV to bardzo skuteczne ekrany akustyczne, które obniżają poziom hałasu aż o 35 dB, znacznie poprawiając komfort pracy i minimalizują absencję chorobową. Dlatego też kurtyny paskowe wykorzystywane są bardzo często do wydzielania stanowisk pracy maszyn generujących hałas.

Kurtyny PCV do  chłodni, lad chłodniczych i izoterm

Kurtyna paskowa wykonana z folii PCV Polar dedykowana jest do pracy w niskich temperaturach od -25°C do +30°C. W tym zakresie temperatur zachowuje lepszą elastyczność niż standardowa folia PCV. Kurtyny PCV chłodnicze chronią zgromadzone w komorze chłodniczej produkty przed negatywnymi skutkami wnikania ciepłego i wilgotnego powietrza. Przegroda paskowa w prosty sposób rozwiązuje problem otwartych drzwi do chłodni podczas przeładunku. Kurtynę z pasów Polar łatwo dopasować, więc sprawdzi się w różnych warunkach – bez względu na typ zabudowy czy rodzaj zastosowanych w chłodni drzwi. Kurtyny do chłodni można zastosować także jako osłonę w ladach chłodniczych czy jako osłonę do naczep samochodów ciężarowych typu izoterma.

Czy kurtyny do chłodni są bezpieczna dla zdrowia?

Jakość kurtyn do chłodni z folii Polar jest potwierdzona atestem higienicznym PZH. Bezpieczny dla zdrowia ludzkiego skład chemiczny PCV umożliwia stosowanie kurtyn paskowych w branży spożywczej i przemysłowej. Folia może mieć bezpośredni kontakt z żywnością.