Wybieramy typ przegrody PCV idealnej dla naszych potrzeb

Typ przegrody PCV – dzięki swojej ciekawej konstrukcji oraz dużej wytrzymałości na wiele czynników, znajdują coraz szersze zastosowanie w wielu branżach. Producenci starają się więc modyfikować swoje produkty tak, by odpowiadały one potrzebom użytkowników, dając znacznie większy wybór. To z kolei wymaga od firm sprecyzowania, w jakich pomieszczeniach oraz do jakich celów będą wykorzystywane kurtyny przemysłowe, aby zakupić możliwie jak najlepszą. Czym więc kierować się podczas doboru pasków do swojego obiektu?

Rodzaj folii, a zastosowanie w różnych branżach

Najważniejszym czynnikiem, regulującym to, jaki typ przegrody PCV powinien znaleźć się w budynku, jest oczywiście typ wykonywanej pracy. Nie każdy materiał sprosta niskim czy wysokim temperaturom, a zwłaszcza działaniom szkodliwych środków chemicznych. Właściciel zakładu musi więc ocenić, z jakiego rodzaju folii PCV zostaną wykonane kurtyny. Do wyboru są folie standardowe w wersji przezroczystej oraz kolorowej, folie mrozoodporne, żebrowane, a także te o specjalnych właściwościach. Z zupełnie innej folii zrobione będą przegrody spawalnicze, a z innej kurtyny spożywcze czy antyinsektowe, dlatego tak istotny jest przemyślany dobór materiału w zależności od rodzaju wykonywanej działalności.

Jak wybrać typ przegrody PCV?

Funkcje, jakie mają pełnić przegrody PCV

To kolejny bardzo ważny aspekt, który każdy kupujący powinien wziąć pod uwagę. Od funkcji zależy bowiem to, jak bardzo odporny na działanie temperatur ma być materiał oraz w jaki sposób kurtyna zostanie zamontowana. W niektórych przypadkach chodzi wyłącznie o wydzielenie przestrzeni pracy od tej, przeznaczonej do przechowywania różnych przedmiotów czy chemikaliów. W niektórych sytuacjach natomiast montowane są kurtyny przesuwne, które dzięki zakładkom zapewniają świetną izolację termiczną i akustyczną oraz ograniczają możliwość pojawienia się przeciągów. Zazwyczaj znajdują zastosowanie w magazynach czy miejscach załadunkowych, gdzie standardowe bramy nie sprawdziłyby się ze względu na częstą potrzebę otwierania.

Dobór odpowiedniej kurtyny paskowej podzielony jest na wiele kroków. Rozpoczynając od dokonania pomiarów, poprzez wybór materiału, a na koniec także sposób montażu. Każdy z tych aspektów jest niezwykle istotny i tylko zastosowanie ich wszystkich pozwoli uzyskać kurtynę na miarę swoich potrzeb. Możliwość dowolnej modyfikacji oraz przygotowanie pełnej zasłony od podstaw u producenta jest sporym udogodnieniem, dlatego rozwiązanie to znajduje zastosowanie w tak dużej ilości branż na całym świecie.