System przesuwny do kurtyn

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Podwieszany system przesuwny do kurtyn i bram

System przesuwny do kurtyn to oparty na szynach jezdnych i rolkach łożyskowych zestaw do szybkiego a co ważniejsze niewymagającego użycia dużej siły przesuwania przegród osłaniających otwory bramowe. Dedykowane uchwyty ścienne i sufitowe pozwalają na łatwy montaż systemu zarówno od przodu a także od dołu. Zestawy przesuwne można mocować do nadproży, sufitów, ścian oraz stelaży.

System przesuwny do kurtyn paskowych

Czy system przesuwny do kurtyn w ogóle jest potrzebny?

Wszystko zależy od specyfiki prowadzonej działalności, bo w 99% system przesuwny do kurtyn wykorzystywany jest w zastosowaniach przemysłowych. Jeżeli przez zamontowane w firmie kurtyny paskowe odbywa się standardowy ruch towarowy montaż zestawu przesuwnego jest zbędny. Jeżeli natomiast zdarza się przez światło osłanianego przez kurtyny otworu transportować ładunki ponadgabarytowe, które mogą uszkodzić kurtynę, to wówczas warto zainwestować w system podwieszany do kurtyn.

Kurtyny podwieszane czyli lepiej przesunąć niż uszkodzić.

Pomimo, że kurtyny podwieszane są odporne na uszkodzenia mechaniczne podczas przewożenia wysokiego ładunku zawsze istnieje ryzyko zerwania pasów. Jeżeli przerwa pomiędzy górą ładunku a wieszakiem będzie zbyt mała to niemalże na pewno pasy ulegną zerwaniu. Warto zatem zamontować kurtynę na systemie przesuwnym, który umożliwi przesunięcie przegrody PCV na bok. Krótkotrwałe jej zsunięcie nie spowoduje dużych strat ciepła a przy okazji unikniemy strat związanych z wymianą pozrywanych pasów PCV.

Kurtyny przesuwne na wymiar

Zdajemy sobie sprawę, że przegrody paskowe to produkt, który musi być idealnie dopasowany zarówno do wymiarów otworu, który ma osłaniać jak i do warunków środowiskowych. Idealne dopasowanie kurtyny PCV jest tym bardziej istotne jeżeli ma pracować na podwieszanym systemie rolkowym. Kurtyny przesuwne dopasowujemy uwzględniając szerokość oraz głębokość światła otworu. Bierzemy pod uwagę czy brama PCV będzie przesuwana na bok światła otworu czy system będzie pracował wyłącznie w otworze bramowym z powodu braku miejsca po bokach. Warto dobrze rozważyć dostępne opcje aby w przyszłości optymalnie wykorzystywać kurtynę przesuwną na systemie rolkowym.

Kurtyny przesuwne na systemie szynowym

Kurtyny przesuwne w systemie MeVerti

System MeVerti to system przesuwny do przegród pasowych znajdujący zastosowanie tam, gdzie po kurtyna musi być zamontowana we wnęce. Kurtyny przesuwne na nożycowym systemie MeVerti po zsunięciu zajmują jednie 10% szerokości otworu. Możliwe jest przesuwnie przegrody na jedną stronę lub na dwie. Wówczas po zsunięciu kurtyny będą zajmowały po 5% szerokości otworu.

Kurtyny przesuwne MeVerti

System kurtyn przesuwnych MeVerti vs Standard

Jedyną wadą systemu działającego na bazie verticali jest możliwość stosowania do folii PCV o szerokości 300 mm. Zaprojektowanie prowadnic wyłącznie dla pasów o szerokości 30 cm ma jednak swoje uzasadnienie. Pasy 40 cm po zsunięciu byłyby szersze niż ściana. Z kolei pasy węższe występowałyby w większej liczbie. Dzięki czemu po przesunięciu na bok zajmowałyby aż 22% szerokości otworu. Co nie było by konkurencyjne przy standardowym systemie czteroszynowym. Ten po zsunięciu zajmuje 25% szerokości światła osłanianego otworu.

Standardowy system przesuwny do kurtyn – budowa

Podstawą systemu kurtyn podwieszanychprowadnice szynowe. To właśnie wewnątrz prowadnic umieszcza się wózki łożyskowe do których przykręca się listwy grzebieniowe. Szyny mocuje się do konstrukcji obiektu za pomocą uchwytów montażowych. Połączenia szyn w długie odcinki umożliwiają dedykowane łączniki szynowe.

Budowa systemu przesuwnego do kurtyn paskowych

Wózki łożyskowe dwu a także czterorolkowe wykonuje się ze stali dzięki czemu zyskują dużą nośność. Zawiera się ona dla pojedynczego wózka w zakresie od 200 kg do 240 kg. Dlatego też system może być z powodzeniem wykorzystywany do podwieszania bram przesuwnych. Uzupełnienie systemu stanowią stopery zwane inaczej odbojnicami a także zaślepki szyn. Wszystkie łączniki, uchwyty, stopery a także wózki rolkowe posiadają możliwość regulacji za pomocą śrub i nakrętek. W praktyce ułatwiają one montaż i poziomowanie kurtyny przesuwnej.