Czy montaż kurtyn PCV ma zalety?

Zalety kurtyn PCV wynikające z wykorzystywania ich stanowią długa listę. W poniższym wpisie zebrano największe korzyści, które przekonują do zamontowania ich w miejscu pracy, niezależnie od jego specyfiki. Kurtyna foliowa sprawdza się zarówno w przemyśle zbrojeniowym, jak i przetwórstwa spożywczego. Z czego wynika ta szerokość zastosowania?

Cechy charakterystyczne zasłon

Kurtyny PCV odporne na środki chemiczne

Materiał, z jakiego tworzy się pasy to miękki PVC, czyli polichlorek winylu. W Polsce często używa się nazwy kurtyny PCV, która, choć jest błędna, przyjęła się w powszechnym użyciu. Dzięki wykonaniu z takiego tworzywa można je myć i dezynfekować regularnie, co znacznie wydłuża ich żywotność – to jedna z podstawowych zalet kurtyn PCV. Kurtyny magazynowe montowane w miejscach, w których jest przechowywana żywność, mają też specjalne atesty i są całkowicie bezpieczne w kontakcie z produktami spożywczymi.

Przegrody magazynowe z wytrzymałych pasów z możliwością rozsuwania

Ponadto, żaden pracownik nie skaleczy się podczas przechodzenia przez wejście, w którym zamontowane są zasłony. Ich zaokrąglone brzegi nie są w stanie przeciąć skóry, co zwiększa bezpieczeństwo. Z tego rozwiązania korzystają osoby zarówno poruszające się po miejscu pracy pieszo, jak i prowadzące wózek np. paletowy czy widłowy. Choć trzeba zwrócić szczególną uwagę na ostrożność podczas wjeżdżania, jest to częsty sposób wykorzystania zasłon. W pracach magazynowych stosuje się także modele, które można z łatwością zwinąć. Kurtyny przesuwne mogą przydać się wtedy, kiedy np. dochodzi do załadunku lub rozładunku paczek wielkogabarytowych.

przegrody przesuwne na systemie meverti

Zastosowanie w trudnych warunkach

Kurtyny PCV w warunkach przemysłowych

Zasłony sprawdzają się także w miejscach, w których panują trudne warunki pracy. Przykładowo, kurtyny przemysłowe używane w zakładach ze stanowiskami dla ślusarzy czy spawaczy, stanowią barierę ochraniającą pracowników przed emisją szkodliwego promieniowania. Kurtyny przemysłowe stosowane w takich miejscach są montowane jako przegrody, które umożliwiają np. stworzenie kilku stanowisk pracy na jednej hali. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy będą osłonięci materiałami odpornymi na promieniowanie i będzie także możliwość ich kontroli przez kierownika.

Jak pokazuje ten artykuł, zastosowanie tego rozwiązanie może być naprawdę szerokie. Montuje się je m.in. jako przegrody wydzielające miejsca pracy, w bramach wjazdowych jako element pomagający w redukcji strat temperaturowych czy jako ochrona przed nadmiernym hałasem. Z uwagi, chociażby na łatwość w samodzielnym montażu czy możliwość regularnej dezynfekcji, jest to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością w wielu zakładach pracy.