Folia nieprzezroczysta

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Kolorowa folia nieprzezroczysta

Folia nieprzezroczysta dostępna jest w ośmiu wersjach kolorystycznych:

Materiał nie przepuszcza światła, dlatego idealnie nadaje się na wypełnienia z jakich produkuje się przegrody PCV, których zadaniem jest oddzielanie zapleczy i części serwisowych od stref ogólnodostępnych. Folia PCV nieprzezroczysta w 100% izoluje optycznie a co za tym idzie wyklucza dostęp naturalnego światła do pomieszczenia i je zaciemnia. Co niekoniecznie musi być wadą. Wszystko zależy od przeznaczenia folii.

Jakie zastosowanie może mieć folia nieprzezroczysta?

Nieprzezroczysta folia kolorowa znajduje zastosowanie jako zewnętrzne i wewnętrzne kurtyny paskowe w drzwiach i otworach bram przemysłowych. Wydziela się za jej pomocą stanowiska pracy, służy do osłony maszyn a także podziału hal wielkopowierzchniowych na mniejsze sektory. Ponadto wykorzystuje się je jako elementy dekoracyjne i ozdobne. Folia kolorowa znalazła też niejednokrotnie zastosowanie jako np. ekran kinowy a także kurtyna w teatrze. Pasy folii kolorowe służą także jako materiał do ozdabiania opon czy jako elementy tuningu wewnętrznego w motoryzacji. Tak naprawdę zastosowanie folii nietransparentnej ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Jakie zalety posiada folia PCV kolorowa?

Podstawowa zaleta folii kolorowej to całkowita izolacja optyczna. Nie mniej istotna jest niska przewodność cieplna. Dzięki temu folia PCV doskonale izoluje termicznie. Pochłania i odbija fale dźwiękowe. Może zatem pełnić rolę ekranów akustycznych obniżających poziom hałasu np. jako kurtyny przemysłowe do separacji stanowisk pracy głośnych maszyn. Materiał posiada Certyfikat Higieniczny PZH, który pozwala na wykorzystywanie go w przemyśle rolno-spożywcznym, przetwórstwie mięsnym, przemyśle farmaceutycznym, zbrojeniowym a także chemicznym.