Kurtyny do bram

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Minimalne straty energii cieplnej gwarantowane przez kurtyny do bram

Kurtyny do bram z pasów PCV znajdują zastosowanie przede wszystkim jako niedrogie i niezwykle skuteczne zamknięcia dużych otworów w halach. Elastyczne a także bardzo wytrzymałe pasy z folii PCV stanowią niemal szczelne zamknięcie, które otwiera się tylko na chwilę podczas przejazdu ładunku. Zamknięcie otworu następuje samoczynnie na zasadzie grawitacyjnej – odchylone pasy same wracają na swoje pierwotne położenie. Zastosowanie kurtyny do bramy nawet przy dużym natężeniu ruchu zapewnia ograniczenie strat energii cieplnej do minimum.

Kurtyny do bram

Jakie inne zalety mają kurtyny bramowe?

Kurtyny paskowe do bram cechuje duża przezroczystość. Dzięki temu ich stosowanie nie tylko pozwala zatrzymywać ciepłe powietrze wewnątrz hali. Dodatkowo zapewniają dostęp naturalnego światła do wnętrza obiektu. Tym samym pozwalają zmniejszać koszty energii elektrycznej zużywanej na oświetlenie. Zapobiegają wnikaniu do wnętrza wilgoci i opadów atmosferycznych. Redukują poziom hałasu. Pochłaniają fale dźwiękowe w skutek czego obniżają natężenie dźwięku o 35 dB. Stanowią zaporę dla kurzy, pyłów, dymów i oparów. Dzięki dużej szczelności kurtyny paskowe redukują przeciągi i poprawiają komfort pracy szczególnie w pobliżu bram przeładunkowych.

Gdzie stosuje się kurtyny paskowe do bram?

Kurtyny PCV do bram nadają się do stosowania w każdej branży. Używa się ich w logistyce, transporcie, w dużych i małych magazynach a także w obiektach usługowych czy handlowych. Kurtyny do bram stosowane są w mroźniach oraz chłodniach a także w przemyśle specjalistycznym – farmaceutycznym, zbrojeniowym, spożywczym. Folia PCV używana do produkcji kurtyn bramowych posiada atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością. Wśród szerokiej gamy pasów na szczególną uwagę zasługują bramy z folii antyinsektowej. Mogą one być używane w zakładach przetwórstwa mięsnego, owoców i warzyw. Mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością a dodatkowo działają biobójczo i odstraszająco na insekty.

Kurtyna do bramy – system zamocowań

Dzięki dedykowanemu systemowi mocującemu składającemu się z listwy grzebieniowej i przynitowanych do pasów płytek montaż kurtyn paskowych do bram jest szczególnie łatwy. Listwę za pomocą fabrycznie wykonanych otworów należy przykręcić do nadproża od dołu lub do ściany (stelaża) od frontu lub wnętrza. Następnie wystarczy okute w płytki pasy zawiesić na zębach listwy grzebieniowej. Zrolowane pasy samoczynnie się rozwiną i w ciągu 24h całkowicie się rozprostują. Kurtyna do bram zyskuje większą szczelność, jeżeli pasy zawiesza się z zakładem (1, 2 lub 3 zęby w zależności od szerokości pasów PCV).

przegrody przesuwne

Kurtyny do bram na systemie przesuwnym

Opcjonalnie kurtyny bramowe można wyposażyć w podwieszany system szynowy. Pozwala on szybko zsunąć kurtynę. Przykładowo jeżeli przez światło bramy przewożony jest ładunek ponadgabarytowy, który mógłby uszkodzić pasy. Dzięki wózkom łożyskowym wykorzystywanym do przemieszczania kurtyny przesuwnej jej ruch w każdą stronę jest łatwy a także szybki i nie wymaga użycia dużej siły. Warunkiem wdrożenia systemu przesuwnego jest wystarczająca ilość wolnego miejsca po bokach otworu bramy. W przypadku braku takiej możliwości stosuje się system przesuwny MeVerti. Zbudowany jest on na zasadzie szynowych prowadnic i nożycowym mechanizmie podobnie jak w przypadku żaluzji pionowych. Warto dodać, że system jest niesamowicie praktyczny, gdyż kurtyna po złożeniu zajmuje jedynie 10% światła otworu.

przegrody przesuwne MeVerti