Kurtyny mroźnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Bariera termiczna do -60°C czyli kurtyny mroźnicze w praktyce

Kurtyny mroźnicze to wykonane z elastycznych pasów PCV przegrody termiczne, które pozwalają redukować straty energii niezbędnej do utrzymania wewnątrz komory stałej temperatury. Ograniczają wnikanie do wnętrza ciepłych i wilgotnych mas powietrza. Zapobiegają powstawaniu mgły a także szronu na urządzeniach chłodniczych. Co jednak najważniejsze pozwalają na sprawny przewóz ładunków bez konieczności stałego otwierania i zamykania bramy do komór mroźniczych.

Kurtyny mroźnicze z folii Super Polar

Z jakiej folii produkuje się kurtyny paskowe do mroźni?

W mroźniach panują skrajnie niskie temperatury powietrza, dlatego jest to najważniejszy czynnik jaki uwzględnia się przy doborze folii do kurtyn mroźniczych. Do temperatur sięgających -60°C dedykowane są folie Super Polar. Nawet przy tak niskiej temperaturze wykonane z nich kurtyny mroźnicze nie tracą elastyczności i przezroczystości. Specjalne plastyfikatory gwarantują też dużą wytrzymałość pasów w kurtynie na uszkodzenia mechaniczne jak otarcia, pęknięcia czy zerwania. Dla komór chłodniczych o bardzo intensywnym ruchu towarowym polecamy kurtyny Super Polar z folii żebrowanej. Dzięki występującym po dwóch stronach folii wzmocnieniom jej wytrzymałość mechaniczna znacznie wzrasta a jednocześnie zmniejsza się powierzchnia przylegania do przewożonych towarów. Jest to zaleta szczególnie w przypadku, gdy przez światło bramy transportuje się ładunki owinięte w folię stretch.

Czy przegrody mroźnicze można stosować w branży spożywczej?

Przegrody PCV do mroźni posiadają atesty PZH dopuszczające do kontaktu z żywnością. W zasadzie są one dedykowane dla przemysłu przetwórczego, farmaceutycznego a także chemicznego. Z powodzeniem wykorzystywane są także w magazynach żywności a także w branży gastronomicznej. Stosowanie kurtyn w drzwiach i bramach komór mroźniczych pozwala na redukcję kosztów pracy agregatów a także prac serwisowych. Wysokość oszczędności w skali roku może sięgać aż 45%. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na montaż kurtyn w mroźniach a także chłodniach.

Systemu mocujące do kurtyn mroźniczych

Kurtyny do mroźni pracują bez wątpienia w ekstremalnych warunkach. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt w jakich branżach najczęściej się je stosuje. W konkluzji dochodzimy do wniosku, że systemy mocujące nie mogą ustępować jakości samej folii. Dlatego też do mocowania kurtyn w mroźniach używa się wyłącznie elementów stali nierdzewnej H17 INOX. Listwy grzebieniowe a także blachy mocujące muszą być odporne na ujemne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Systemy mocujące z tworzywa sztucznego nie wytrzymują takich warunków pracy. Do tego należy wziąć pod uwagę sterylność tworzywa i możliwość kontaktu z produktami żywnościowymi.

Kurtyny mroźnicze na mocowaniu INOX